![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 10984151
*
nr 1098 4151
Ola Billgren
(1940-2001), Sverige
Färglitografi, Ola Billgren (1940-2001), -69, 252/260, Kvinna, motivet: 32x36
Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2017
kl 19:58:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 12:18:26
1
1.200 kr
25/3 11:24:42
2
1.100 kr
25/3 11:24:42
1
1.200 kr (Budbetjänt)
25/3 11:25:10
2
Vinnande bud
26/3 19:39:53
1
1.400 kr
26/3 19:39:53
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ola Billgren
Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.
Läs mer om Ola Billgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna litografi litografier litografiskt blad ola billgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:08
*
Ola Billgren
Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ola Billgren
nr 1098 4151
Ola Billgren
(1940-2001), Sverige
Färglitografi, Ola Billgren (1940-2001), -69, 252/260, Kvinna, motivet: 32x36
Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 12:18:26 | 1 | 1.200 kr |
25/3 11:24:42 | 2 | 1.100 kr |
25/3 11:24:42 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
25/3 11:25:10 | 2 | Vinnande bud |
26/3 19:39:53 | 1 | 1.400 kr |
26/3 19:39:53 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ola Billgren
Ola Billgren, svensk mÃ¥lare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.Läs mer om Ola Billgren
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna litografi litografier litografiskt blad ola billgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:08